Modne gadżety do pokoju młodzieżowego

Modne gadżety do pokoju młodzieżowego

Czy tego chcemy, czy nie, nasze maleństwa szybko rosną. Nim się obejrzymy, zaczynają wkraczać w wiek nastolatków, a tym samym zmieniają się ich potrzeby i postrzeganie świata. Coraz częściej do głosu dochodzą ich własne upodobania i poglądy – podobnie sprawa się ma z przestrzenią, w której mieszkają. Jakie więc wybrać gadżety do pokoju młodzieżowego, które na pewno przypadną im do gustu? Oto kilka propozycji modnych akcesoriów idealnych do pokoju nastolatka.

Fototapety i naklejki ścienne

Młodzieżowy pokój na pewno nabierze charakteru, kiedy ozdobimy ściany oryginalną fototapetą – powinno to zagwarantować satysfakcję nastolatka. Jeśli chodzi o naklejki ścienne, modne są te z ciekawymi napisami, ale nie tylko. Dostosujmy wygląd ścian do charakteru i oczekiwań naszych dzieci, a stworzymy idealną dla nich przestrzeń.

Lampki i cotton balls

Oświetlenie jest niezwykle ważne w pokoju młodzieżowym, który służy nie tylko do spędzania wolnego czasu, ale także do wypełniania szkolnych obowiązków. Zadbajmy więc o przestrzeń do nauki, wybierając ciekawą lampkę biurową – taką, która wpisuje się w gusta naszego dziecka. A do wyboru jest dziś wiele: bezdotykowe włączniki, wyświetlacze czy zmiana natężenia lub barwy światła - to wszystko może zainteresować nawet najbardziej wybrednego nastolatka. Do stworzenia przytulnej atmosfery sprawdzą się także cotton balls, które zawiesić można w dowolnym miejscu.

Pufa lub siedzisko

Czytanie książek i komiksów, przeglądanie internetu czy gra na konsoli – bez względu na hobby nastolatka, do wielu codziennych czynności przyda mu się wygodne miejsce spoczynku. Wybierając designerską pufę lub inne podłogowe siedzisko, zapewnimy nastolatkowi wygodny kącik do relaksu i rozwijania swoich zainteresowań!

Plakaty, ramki na zdjęcia, tablice

Aby pokój nastolatka nabrał indywidualnego wyglądu, dobrze jest postawić na plakaty, rozmaite ramki na zdjęcia czy tablice ścienne – oczywiście według upodobań lokatora pokoju. W ten sposób pozwolimy dziecku wyrazić swoją osobowość i ozdobić wnętrze w sposób tematyczny.

Kolorowe pudełka

Rozmaitej wielkości pudełka ładnie komponują się z wnętrzem, a ponadto pomogą nastolatkom utrzymać porządek w swoich rzeczach. Można je umieszczać na podłodze, w szafkach, pod łóżkiem… zupełna dowolność! Na pewno warto mieć kilka takich pudełek, a nasze dzieci chętnie będą chować w nich swoje małe skarby!

Połączenie uniwersalnego z indywidualnym gustem

Z perspektywy rodzica, warto zachować dystans i wybrać takie elementy do urządzenia pokoju, które będą miały neutralny charakter. Oczywiście dotyczy to tych, które mają służyć przez długie lata. Wiąże się to z zainteresowaniami dzieci, które w tym wieku szybko się jednak zmieniają. Lampka we wzory z super bohaterem może w krótkim czasie przestać budzić pozytywne emocje, mimo że teraz wydaje się czymś wspaniałym. Możliwość wyboru i wyrażania zainteresowań pozostawmy dzieciom w przypadku drobniejszych gadżetów i ozdób – chociażby wspomnianych plakatów czy ramek na zdjęcia. Nawet jeśli szybko się znudzą, koszt ich wymiany nie będzie zbyt duży. Podsumowując, warto znaleźć kompromis między młodzieżową wizją pokoju a uniwersalnymi elementami wyposażenia wnętrza.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl