Na majówkę z maluchem - akcesoria niezbędne podczas wyjazdu z małym dzieckiem

Na majówkę z maluchem - akcesoria niezbędne podczas wyjazdu z małym dzieckiem

Majówka z małym dzieckiem może być wspaniałą przygodą i pięknym przeżyciem zarówno dla rodziców, jak i ich pociechy. Niezależnie od celu podróży oraz pogody młodzi rodzice chcą być dobrze przygotowani w myśl zasady, że nic ich nie zaskoczy. Okazuje się, że ekwipunek dla małego dziecka obejmuje znacznie więcej pozycji niż dla jego rodziców.

Wbrew pozorom niemowlęta nie wymagają nieustannej opieki, gdyż większą część dnia przesypiają. Należy jednak zapewnić im pełen komfort podczas podróży i odpoczynku.

Wypoczynek podczas podróży

Niemowlęta i malutkie dzieci potrzebują w podróży wygodnego fotelika samochodowego, leżaczka do wypoczynku, maty do zabawy, akcesoriów do jedzenia, kocyka oraz atrakcyjnych i bezpiecznych zabawek.

Miękka, wygodna mata podłogowa Playpen w kontrastujące kolorystycznie kwadraty jest idealna dla wszystkich maluchów. Dziecko może na niej leżeć, ćwiczyć przewroty, bawić się i odpoczywać. Matę można wykorzystać jako kocyk.

Równie dobrym rozwiązaniem dla niemowląt jest różnobarwna mata – muchomorek z kocykiem. Mata do zabawy Latitude posiada miękki pałąk, do którego można przypiąć piszczące i szeleszczące zabawki, pobudzając malucha do aktywności.

Zabawa to podstawa

Dzieci uwielbiają miękkie i lekkie zabawki, a niemowlęta uwielbiają różnokolorowe zabawki o różnej fakturze i wydające dźwięk. Małe dzieci, które dopiero poznają świat, doskonale słyszą, a każdy delikatny szelest zwraca ich uwagę. Oczywiście podczas majowej podróży na pewno będą zainteresowane tym wszystkim, co je otacza. Jednak nadmiar bodźców zewnętrznych może je zmęczyć, a znane i lubiane zabawki – uspokoić. Szumiący miś Whisbear z funkcją Crysensor to doskonała zabawka dla najmłodszych. Miś wykonany z ekologicznie barwionych materiałów jest miły w dotyku i bezpieczny dla dzieci. Zabawkę wyposażono w inteligentne urządzenie emitujące szum suszarki, które automatycznie reaguje na płacz dziecka. Po 40 minutach szumienia urządzenie stopniowo się wycisza i pozostaje w trybie czuwania. Zabawka ponownie włącza się, reagując na dźwięk dziecka i zaczyna łagodnie szumieć przez kolejne 20 minut. Jest to niezwykle wygodne urządzenie dla rodziców bardzo aktywnego malucha, który ma problem z zaśnięciem.

Na majówkę doskonale sprawdzą się także grzechotki i ekologiczne gryzaczki. Zabawki te, wykonane z naturalnych materiałów, fascynują dzieci oryginalnymi kształtami i fakturą materiału. Gryzak Owl z kolekcji dziecięcej Wooden story lub gryzak Mamari – żółw Lullalove z surowego drewna klonowego delikatnie masują dziąsła dziecka, pomagając mu dzielnie przetrwać okres ząbkowania.

Wszystkie gryzaczki zostały stworzone specjalnie dla niemowląt - wykonane ze starannie wyselekcjonowanego drewna bez olejów i wosków.

Kąpiel malucha na majówce

Jeśli na majówkę jedziemy samochodem, to dobrze będzie zabrać ze sobą akcesoria i sprzęt niezbędny do kąpieli. Dla niemowlęcia niezbędna będzie wanienka Camele’o z antypoślizgowym wnętrzem, ręczniki i zestaw odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Nieco starsze dzieci, które mogą brać kąpiel pod prysznicem, również powinny mieć swój własny, mięciutki ręcznik z kapturkiem. Do wyboru jest wiele dziecięcych wzorów: słonik, mors, kurczak i małpa marki 3 Sprouts, a maluchy uwielbiają ręczniczki w formie zwierzątek. Warto też zabrać kilka ulubionych zabawek do kąpieli.

Przezorni rodzice zabiorą także termometr, który precyzyjnie mierzy temperaturę wody i powietrza. Termometr do kąpieli Lotus francuskiej marki Beaba okaże się idealny. Dla małych dzieci, które już uczą się korzystania z toalety, polecamy zabrać nocnik – najlepiej w formie zabawki.

A co dla mamy?

Każda przezorna mama powinna zabrać na rodzinną majówkę wygodną torbę podręczną, w którą łatwo spakuje komplet najważniejszych rzeczy dla siebie i dziecka. Dla wygody mamy i dziecka warto zabrać niezawodny podgrzewacz samochodowy Bibcar marki Baeba, który w ciągu kilku minut podgrzeje posiłek dla maluszka. 

Proponowane produkty:

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl