Praktyczne sposoby na przechowywanie w małym mieszkaniu

Praktyczne sposoby na przechowywanie w małym mieszkaniu

Wykorzystaj każdą przestrzeń

Niezależnie od tego, jak mały jest pokój dziecka, to z pewnością zmieścisz w nim znacznie więcej, niż Ci się wydaje. Najważniejsza rada dla tych, którzy mają problemy z organizacją przestrzeni to: wykorzystaj miejsce pod łóżkiem. Sypialnię malucha wyposaż w łóżeczko z szufladą, a pokój starszego dziecka w drewniane łóżko z wbudowaną szufladą. W wielu sklepach znajdziesz również plastikowe pojemniki stworzone specjalnie po to, by schować je pod łóżkiem. Przestrzeń pod łóżkiem świetne miejsce do przechowywania np. ubrań zimowych, pościeli, butów, a nawet zabawek.

Wprowadź system organizacji

Znacznie łatwiej jest utrzymać porządek, gdy wszystko ma swoje miejsce. W pokoju dziecka z pewnością przydadzą się skrzynie i kosze na zabawki. Pojemniki ustawione na podłodze sprawią, że Twoje dziecko będzie miało łatwy dostęp do swoich ulubionych zabawek, a po zakończeniu zabawy będzie wiedziało, że ma odłożyć je we wskazane miejsce. Jeżeli w pomieszczeniu znajduje się wnęka, to możesz ją całkowicie zabudować lub wstawić do niej półki, czy szafę na ubrania. Dzięki temu zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania ubrań.

Zawieś półki na ścianie

Tradycyjne półki wiszące, haczyki, czy półki narożne stworzą w pokoju dodatkową przestrzeń, w której umieścisz nie tylko książki, ale również pudełka z akcesoriami, rośliny, czy dekoracje. Elementy wiszące nie obciążają ani nie zagracają pomieszczenia, dlatego warto skorzystać z nich w małych pokojach. Ozdobne haczyki możesz wykorzystać w pokoju dziecka do organizacji jego plecaków i kurtek.

Postaw na wielofunkcyjne meble

Szukając nowych mebli do wyposażenia sypialni dziecka, zwróć uwagę na te produkty, które posiadają więcej niż jedną funkcję lub zostały zaprojektowane w stylu “2w1”. Dobrym przykładem tego jest rozkładana kanapa ze skrzynią na pościel, biurko z szafką na zeszyty, czy pufa do siedzenia ze skrzynią na zabawki.

Proponowane produkty:

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl